Tuesday, July 13, 2010

Поклон на пареа / Steamed giveaway


ситно сецкано по трет пат има поклон за вас, овој пат заедно со electrolux. поклонот е овој готвач полн со рецепти на пареа. јас веќе почнав да правам некои работи од него, а ќе може и некој од вас ако оставите коментар на овој пост до понеделник, 19ти јули, до 19 часот, со одговор на прашањето "кое јадење зготвено на пареа би сакале да го видите на ситно сецкано?"

со среќа!
Share/Bookmark

7 comments:

Julijana said...

Sakam recept za TOFU na parea...

Maja said...

Mmm, tofu, interesno !
Maja

kirev said...
This comment has been removed by the author.
kirev said...

Крем карамел

Daniela said...

Karfiol na parea - karfiol so luk.
Se servira kako salata (polien so maslinov zejtin, balsamiko, sol i crn piper, moze i svarenoto lukce da se ispasira).
Super lesno i super vkusno.
Pozdrav
Daniela

bojana said...

mmm, za krem karamel i jas razmisluvav.

Anonymous said...

prespanski krap