Thursday, March 26, 2009

Салата од граведна шоља сварен и исцеден грав
пола краставица, исечена на четвртинки кругчиња
маслиново масло
сок од лимон
сол, бибер

тостиран сусам
2-3 истолчени лукчиња
една лажица павлака
една лажица мајонез
една лажица соја сос
многу магдонос

сè се меша и се јаде одма.
Share/Bookmark

2 comments:

Anonymous said...

Dobro, odednas avalansha od recepti !
Maja

bojana said...

se razgotviv neshto :-)