Friday, August 7, 2009

Авокадо салата


исецкајте неколку листови зелена салата, еден голем патлиџан и еден мал црвен кромид. ставете им сол, бибер, маслиново масло и балсамик оцет и промешајте. потоа врз сето тоа исецкајте едно авокадо и парче сирење.
Share/Bookmark

1 comment:

Maya Papaya said...

super fotografii ! Ovoj post ne se pokazuva na facebook by the way.